İade ve Değişim Şartları

İadesi kabul edilen ürünler için, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ana sayfamızın alt kısmında yer alan ‘Ürün İade ve Değişim Formu’nu doldurunuz ve aras kargo ile ürünü, kutusu ve faturası ile tarafımıza gönderiniz. Eğer yapmış olduğunuz ödeme eft veya havale ise lütfen banka hesap bilgilerinizin yer aldığı dilekçeyi de ürün ile birlikte bize iletiniz. Bu bilgilere istinaden bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Değiştirilememe halinde (stok durumuna bağlı olarak), ürün tarafımıza ulaştığında ürün bedeli (kargo ücreti düşülerek) tarafınıza iade edilecektir.

Sipariş etmiş olduğunuz ürünün hatası, müşteri kullanımından meydana gelmişse ya da 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmış ise iade ve değişim kabul edilmemektedir. 

Ürün üzerine fotoğraf baskısı yapılan, isim yazılı olan, yeniden satılması mümkün olmayan KİŞİYE ÖZEL ürünler iade, değişim ve iptal kapsamı dışındadır. Kişiye özel ürünlerde alıcının sistem üzerinden beyan ettiğinin dışında baskı hatası, yazım yanlışı ve benimhediyem.net’ten kaynaklanan ürün hatalarında iade kabul edilmektedir.

Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

Ayrıca sipariş iptallerinde; siparişiniz kargoya verilmemiş ise, 0533 500 06 12 whatsapp iletişim hattımızdan bizimle iletişime geçerek ürünü iptal edebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verilmiş ise, tarafınıza gelen kargoyu kabul etmeyiniz ve ürün elimize ulaştığında sipariş bedeli (kargo ücreti hariç) iade edilecektir. Sipariş verdiğiniz kişiye özel ürünlerde imalat tamamlandıktan sonra iptal ve iade mümkün değildir.